Propisi iz oblasti sigurnosti prometa na cestama u BiH

Pravilnik o nacinu organizovanja predavanja o posljedicama nepostivanja saobracajnih propisa

Pravilnik o tehničkim pregledima vozila („Službeni glasnik BiH“, broj 33/19)

Pravilnikom o vozačkoj dozvoli (“Službeni glasnik BiH”, broj 9/19)

Pravilnik o medjunarodnoj vozackoj dozvoli („Službeni glasnik BiH“, broj 13-07 i 42-11 – precisceni tekst)

Pravilnik o zdravstvenim uvjetima koje mora ispunjavati vozač motornog vozila (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnika o osposobljavanju vozača motornog vozila -prečišćen tekst

Pravilnik o načinu obilježavanja motornog vozila kojim upravlja osoba koja prvi put stekne vozačku dozvolu (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o načinu obilježavanja vozila kojim upravlja osoba sa oštećenim ekstremitetima (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o osposobljavanju pružanja prve pomoći (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o stjecanju zvanja vozača – instruktora motornih vozila (“Službeni glasnik BiH”, broj 15/07 i 41/07 – prečišćeni tekst)

Pravilnik o registriranju vozila (“Službeni glasnik BiH”, broj 69/09)

Pravilnik o uvjetima i načinu dobivanja licence („Službeni glasnik BiH“, broj 12-07, 41-07 i 13-13)

Pravilnik o prometu u zimskim uvjetima (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o turističkoj i ostaloj signalizaciji na cestama (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o prometnim znakovima i signalizaciji na cestama, načinu obilježavanja radova i prepreka na cesti i znakovima koje sudionicima u prometu daje ovlaštena osoba(“Službeni gl. BiH”,broj 16/07)

Pravilnik o postavljanju posebnih objekata na cesti radi smanjenja brzine kretanja vozila (“Službeni glasnik BiH”, broj 17/07)

Pravilnik o osnovnim uvjetima koje javne ceste, njihovi elementi i objekti na njima moraju ispunjavati sa aspekta sigurnosti prometa (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o vođenju evidencije o javnim cestama i objektima na njima (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o ukupnom trajanju vremena upravljanja motornim vozilom (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o obilku i sadržaju obrasca europskog izvještaja o prometnoj nezgodi (“Službeni glasnik BiH”, broj 13/07)

Pravilnik o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uređajima i opremi koju moraju imati vozila i o osnovnim uvjetima koje moraju ispunjavati uređaji i oprema u prometu na putevima (“Službeni glasnik BiH”, broj 23/07 i 101-12)

Pravilnik o homologaciji vozila, dijelova uređaja i opreme vozila (“Službeni glasnik BiH”, broj 41/08)

Pravilnik o certificiranju vozila i uvjetima koje organizacije za certificiranje vozila moraju ispuniti (Službeni glasnik BiH broj 41-08, 89-11 i 6-12 – precisceni tekst)

Pravilnik o vijecu za sigurnost saobraćaja („Službeni glasnik BiH“, broj 13-13)

Pravilnik o cijeni dokumenata za registraciju vozila i naknadi za korištenje registarskih tablica (“Službeni glasnik BiH”, broj 76/09)

Pravilnik o nacinima i uvjetima organiziranja ispita za vozaca motornih vozila (Službeni glasnik BiH, broj, 46-12)

Pravilnik o obliku i sadržaju oznaka i druge saobraćajne signalizacije kojim se označava granični prijelaz i njegovo područje, blizina granične linije, kao i o načinu postavljanja tih oznaka i signalizacije („Službeni glasnik BiH“, broj 103/12)

Odluke, uputstva i naredbe pri homologaciji tipa vozila i homologaciji pojedinacnog vozila (Sluzbeni glasnik BiH, broj, 89-10)

Odluka o izmjenama i dopunama odluke o najnizim tehnickim zahtjevima za novoproizvedena i koristena vozila pri homologaciji tipa i pojedinacnog vozila (Sluzbeni glasnik BiH, broj, 9-12)

Odluka o posebnim vrstama uvoza za koja se ne provodi postupak homologacije pojedinacnog vozila (Sluzbeni glasnik BiH, broj, 34-11)

Cjenovnik usluga u postupku certificiranja (Sluzbeni glasnik BiH, broj, 89-11 i 6-12 precisceni tekst)

Kako Vam možemo pomoci?

Kontaktirajte nas ako imate bilo kakvih pitanja.

• Svjetski dan telekomunikacija i informacionog društva- 17. maj

Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine organizovala je konferenciju za novinare povodom obilježavanja 17. maja- Svjetskog dana telekomunikacija i informacionog društva. Obilježavanje 50. godišnjice potpisivanja Prve međunarodne telegrafske konvencije 1865. godine i osnivanja Međunarodne telekomunikacijske unije (ITU), ove godine se fokusira na temu “Prevazilaženje neusklađenosti standardizacije”. Standardi ITU nude zajedničku osnovu za rast i inovacije i na

2019-05-17
  • VTK BiH sudjeluje na godišnjem skupu ADRION programa