Švicarska viza za vozače međunarodnog cestovnog prijevoza

Poslove na izdavanju Zahtjeva za švicarsku vizu profesionalnim vozačima u međunarodnom cestovnom prijevozu, u skladu sa Sporazumom između Bosne i Hercegovine i Švicarske o olakšicama kod izdavanja viza, obavlja Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine za vozače koji vrše usluge međunarodnog prijevoza na teritoriji Švicarske Konfederacije, vozilima koja su registrirana u Bosni i Hercegovini.

U skladu sa Sporazumom, za vozače koji vrše usluge međunarodnog prijevoza tereta i putnika na teritoriji Švicarske u vozilima koja su registrovana u Bosni i Hercegovini, potreban je pismeni zahtjev Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine, u kojem su navedeni svrha, trajanje i učestalost putovanja.

UVJETI I POSTUPAK ZA IZDAVANJE ZAHTJEVA

Za izdavanje navedenog dokumenta prijevoznik podnosi zahtjev popunjavanjem obrasca koji možete preuzeti klikom na link:

Zahtjev za Izdavanje zahtjeva za vizu za vozača u međunarodnom cestovnom prijevozu.

Uz uredno popunjen obrazac prijevoznik treba dostaviti sljedeće priloge:

• M2 obrazac ili obrazac JS3100E ili obrazac PD3100, (kopija obrasca)
  • Dokaz o uplaćenoj naknadi.

Prilikom podnošenja zahtjeva, prijevoznici su dužni uplatiti naknadu u iznosu od 20,00 KM po zahtjevu za izdavanje vize.

Izuzetno, prijevoznici koji uredno izmiruju članarinu Komori oslobođeni su plaćanja gore navedene naknade.

Naknada se plaća na dole navedeni račun Komore, a dokaz o uplati se dostavlja uz obrazac zahtjeva.

Svrha uplateNaknada za izdavanje zahtjeva  za vizu
PrimateljVanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine
Račun primatelja1010000051176074 – Privredna banka Sarajevo d.d. Sarajevo
Iznos20,00 KM
Vrsta uplate˝0˝
Broj poreznog obveznikaIdentifikacioni broj pravnog lica (ID)
Vrsta prihodaNije obavezno upisati
Porezni period
Općina
Proračunska organizacija
Poziv na broj

Obrazac sa prilozima dostavlja se Vanjskotrgovinskoj komori Bosne i Hercegovine na jednu od sljedećih adresa:

Sektoru za transport i komunikacije, Branislava Đurđeva 10, 71000 Sarajevo Tel.: 033/566-177, Fax: 033/566-176, e-mail: viza@komorabih.ba    ili

Uredu/kancelariji u Banjoj Luci, Vidovdanska 2B, V sprat, 78000 Banja Luka Tel.: 051/227-681, Fax: 051/227-682,  e-mail: vizabl@komorabih.ba   ili

Uredu/kancelariji u Mostaru, Dr. Ante Starčevića, Tel.: 036/333-651, Fax: 036/333-652,  e-mail: vizamo@komorabih.ba

Napomena: Preuzimanje Zahtjeva za izdavanje vize Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine neće biti moguće bez dostavljanja originalno popunjenog i ovjerenog obrasca za vozače, i originala M2 obrazac ili obrazac JS3100E ili obrazac PD3100 (na uvid) i dokaza o izvršenoj uplati propisane naknade.

Rok za rješavanje pristiglih zahtjeva  je 48 sati od momenta njihovog zaprimanja.

Ukoliko se u rješavanju zahtjeva, od podnosioca zahtjeva traži dodatna dokumentacija u cilju kvalitetnijeg odlučivanja po istom, rokovi za rješavanje zahtjeva teku od momenta prijema dodatno tražene dokumentacije.

Kako Vam možemo pomoci?

Kontaktirajte nas ako imate bilo kakvih pitanja.

• Ulazak u Republiku Hrvatsku za strane državljane

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske je 30. juna 2020. godine donio Odluku o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prijelaza Republike Hrvatske kojom se, radi zaštite građana od bolesti COVID-19, privreno zabranjuje, odnosno ograničava prelazak osoba preko svih graničnih prijelaza Republike Hrvatske. U skladu sa Odlukom, koja je stupila na snagu 1. jula i primjenjivat će

2020-07-01
  • IRU- Uvjeti/mjere za transport u Srbiji i Mađarskoj, 30. juni

Vanjskotrgovinska/Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine obavještena je od IRU-a o novim uslovima/mjerama za transport u Srbiji i Mađarskoj, a u vezi ukidanja ograničenja ulaska i voženje. SRBIJA (30. juni 2020., 17:40) Vlada Republike Srbije je donijela odluku da se od 30. juna 2020. godine ukidaju se sva ograničenja ulaska u vezi sa COVID-om i za

2020-06-30
  • IRU- Uvjeti/mjere za transport u Švicarskoj i Španiji, 29. i 30. jun …

Vanjskotrgovinska/Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine obavještena je od IRU-a o novim uslovima/mjerama za transport u Švicarskoj i Španiji. ŠVICARSKA (29. juna 2020., 17:40) Od 27. juna 2020. godine, vicarskoj se vratio na uobičajene redove vožnje, s preporukom da putnici u najvišim vremenima nose maske za lice. Istovremeno, od 15. juna otvorene su granice sa zemljama

2020-06-30
  • IRU- Uvjeti/mjere za transport u Austriji i Sloveniji, 26. juni

Vanjskotrgovinska/Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine obavještena je od IRU-a o novim uslovima/mjerama za transport u Sloveniji i Austriji. AUSTRIJA (26. juna 2020., 17:40) Od 15. juna, mjere u Austriji su ublažene. Ljudi sada samo trebaju nositi masku u javnom prevozu i u zdravstvenom sektoru, poput apoteka, bolnica itd. Ulazak u Austriju (opća pravila) Od 16.

2020-06-26