Još jedan mandat u Upravnom odboru Eurokomore za dopredsjednika Vukovića

Gospodarska komora Ukrajine bila je domaćin sastanka pridruženih članica Eurokomore održanom danas u Kijevu na kom je i izabran novi Upravi odbor Eurokomore za 2020. godinu. Sastanak je organiziran u suradnji s Unijom gospodarskih komora Republike Turske koja i predsjedava Komitetom pridruženih i korespondentnih članica Eurokomore.

Među osam nominiranih kandidata, bio je i dopredsjednik Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore BiH dr.sc. Vjekoslav Vuković koji je velikom većinom glasova osvojio još jedan mandat u Upravnom odboru. Glasanje delegata uslijedilo nakon kratkih prezentacija i predstavljanja kandidata. Dopredsjednik Vuković je tom prilikom istaknuo značaj Eurokomore, ali i mogućnosti koje ona nudi svojim članicama. Govoreći o protekloj godini i aktivnostima koje je do sada realizirao kao član Upravnog odbora, dopredsjednik Vuković je spomenuo samo nekoliko ključnih među kojima su potpisivanje sporazuma o pristupanju BiH mreži UNESCO gradova; pristup antikorupcijskim alatima i suradnji s Gospodarskom komorom Italije; otvaranje ureda VTK/STK BiH u prostorijama TOBB-a; potpisivanje sporazuma o suradnji s Gospodarskom komorom Poljske i posjeta gospodarske delegacije; potpisivanje sporazuma o suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom s posebnim naglaskom na obuku kadrova VTK/STK BiH od strane hrvatskih eksperata na teme apliciranja za EU fondove i digitalizaciju komore. Dopredsjednik je također istakao da će VTK/STK BiH nastaviti dobru praksu i intenzivirati umrežavanje s komorama članicama Eurokomore, a samim tim otvarati nove mogućnosti poslovanja za bosanskohercegovačke gospodarstvenike.

Pored dopredsjednika Vukovića, članovi UO su predstavnici komora Crne Gore, Ukrajine, Gruzije i naravno Turske.