„Obavještenje: Objava međunarodnog reda vožnje sa ispravkom koji je početno objavljen na web stranici Komore dana 02.06.2015. godine (pod oznakom Slovenija juni 2015.)“

Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine obavještava prijevoznike u Bosni i Hercegovini da je na web stranici Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine https://komorabih.ba/prijedlozi-redova-voznje/, objavljen međunarodni red vožnje sa ispravkom, koji je početno objavljen na web stranici Komore dana 02.06.2015. godine (pod oznakom Slovenija juni 2015.), a za kojeg je Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine utvrdila da ne ispunjava uslove propisane Pravilnikom, te podnosiocu zahtjeva poslala Obavijest o otklanjanju nedostataka na redu vožnje. Redu vožnje sa ispravkom dodijeljena je ista početna oznaka uz dodatak ,,-lSP,,.

Na prijedlog reda vožnje sa ispravkom prijevoznici mogu uložiti pisani prigovor Vanjskotrgovinskoj komori Bosne i Hercegovine, u pogledu usklađenosti njegovih minimalnih vremena s registriranim redovima vožnje za koje podnosilac prigovora posjeduje važeću dozvolu ili važeće rješenje o usklađenosti reda vožnje iz člana 10. stav 1) Pravilnika o usklađivanju i registraciji međunarodnih i međuentitetskih autobuskih redova vožnje („Službeni glasnik BiH“, br. 77/14 i 7/15), u roku od 15 dana od dana objave (03.10.2016.godine) na službenoj web stranici Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine.

Za podnošenje prigovora prijevoznici mogu koristiti Obrazac prigovora prijevoznika OB-750-99

Uz pisani prigovor na prijedlog reda vožnje prijevoznik je obavezan dostaviti ovjerenu kopiju važeće dozvole Ministarstva sa ovjerenom kopijom pripadajućeg registrovanog međunarodnog reda vožnje ili kopiju važećeg Rješenja o proglašenju reda vožnje usklađenim iz člana 10. stav (1) Pravilnika i dokaz o uplati naknade u postupku prigovaranja.

Prijevoznik koji je uložio prigovor na početni prijedlog reda vožnje (npr. početna oznaka od 07.05.2015.godine SLO-634/15 – sadašnja oznaka SLO-634/15-ISP), ukoliko ostaje pri prigovoru, dužan je Komori dostaviti obnovljeni prigovor, pri čemu nije dužan uplatiti naknadu za rješavanje prigovora u ponovljenom postupku, po istom predmetu.

Prigovore sa pripadajućom dokumentacijom prijevoznici dostavljaju putem pošte ili ličnom dostavom, na sljedeću adresu:
Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine
Branislava Đurđeva 10
71000 Sarajevo

U skladu sa odredbama Odluke o naknadi u postupku usklađivanja autobuskih redova vožnje (Broj: 01-2-1611-5/14, od 21.10.2014. godine), prilikom podnošenja prigovora na predloženi red vožnje, podnosilac prigovora je obavezan uplatiti naknadu u iznosu od 100 KM za podneseni prigovor po svakom redu vožnje na koji se prigovara.

Svrha uplate Naknada za rješavanje prigovora na red vožnje
Primatelj Vanjskotrgovinska komora BiH
Račun primatelja 1820000967148575 -Bor banka d.d. Sarajevo
Iznos =100,00 KM