Održana 128. Generalna skupština Eurokomore

Dopredsjednik Vanjskotrgovinske komore dr.sc. Vjekoslav Vuković, kao član Upravnog odbora Eurokomore, sudjelovao je na 128. Generalnoj skupštini Eurokomore, koja je održana 08.06.2021.godine putem online platforme.

Na skupštini su definirani ciljevi i strateške smjernice za 2022, s naglaskom na globalno tržište, izradu digitalnih zelenih certifikata uporabom zelene energije, digitalizaciji i investiranju EU u ove procese, razvoj baza specijalističkih znanja i zanimanja, razvoj malih i srednjih poduzeća korporativnim upravljanjem koje vodi samoodrživosti.

Također je usvojen i proračun za narednu godinu, odmak od svjetskih politika, intenziviranje zastupanja poslovnog sektora, te je kao nova članica Eurokomore jednoglasno primljena Andora.