Predsjednik Vuković na sastanku sa firmom Aluminij Industries

Predsjednik Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine dr.sc. Vjekoslav Vuković danas je u Uredu Komore u Mostaru održao sastanak s predstavnicima firme Aluminij Industries.

Tijekom sastanka direktor i osnivač Aluminij Industries d.o.o. g. Amir Gross Kabiri predstavio je svoju firmu te planove za naredni period. Govorilo se o izazovima pokretanja proizvodnje, ulaganjima kao i povećanju broja zaposlenih. Covid-19 je nažalost kao i na sva poduzeća imao utjecaj i na poslovanje Aluminija, ali planovi za naredni period su usklađeni kako bi se što prije krenulo s normalnom proizvodnjom.

Predsjednik Vuković je istaknuo važnost Aluminija za gospodarstvo Bosne i Hercegovine, govorio je o posljedicama uzrokovanim prestankom rada, ali i značenju ponovnog pokretanja proizvodnje. Posebno je istaknuo da Komora stoji na raspolaganju sa svim svojim kapacitetima kako bi se što prije uklonilie barijere u poslovanju, te što uspješnije i brže pokrenula proizvodnja.